קליפ לימי הולדת באולפני ההקלטה

אין מי שלא יודע מה הוא סרטון או סרטונים, לא צופה בהם באדיקות ברשת ולא מבין מבחינה מקצועית כמה הם טובים. 

הרשת מלאה בסרטונים- מפרסומות גלויות לפרסומות סמויות, סרטונים של ילדים , של חיות, סרטוני הפתעה ועוד. אם אתם צופים בסרטונים סביר להניח שמתישהו כבר ניסיתם להעלות סרטון- לצלם בשביל הכיף ולהעלות לרשת או להפיץ הלאה ולראות מה קורה, אם הוא הופך לויראלי ובכלל אם אנשים צופים ומגיבים. כולם אוהבים לראות ולהראות סרטונים ואם זה משהו משעשע שאוהבים לצפות בו אז עוד יותר.

 עכשיו תחשבו כמה זה מרגש אם תפיקו סרטון ליום הולדת לחבר או חברה קרובים.

תחשבו על זה- אתם כותבים תסריט, מתכננים סרטון, מצלמים ומעלים לרשת ואז יושבים עם החבר שלכם שחוגג יום הולדת ואותו אתם רוצים להפתיע- ועושים בכאילו אתם צופים בסרטונים סתמיים ורנדומליים ואז הסרטון ליום הולדת שלו עולה- סרטון בהפתעה מרגש ומברך.

סרטון ליום הולדת- איך עושים את זה נכון?

רעיון. זה הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לחשוב עליו לפני שאתם מתחילים להפיק את הסרטון. 

מצד אחד זה יהיה מצחיק אם תעלו שטויות של החברה, מצד שני אם אתם רוצים שקליפ היום הולדת יופיע ברשת ושתהיינה לו צפיות אז רצוי שתחשבו על רעיון ותביימו סרטון רלוונטי גם לצופים אחרים. 

לאחר שגיבשתם רעיון החליטו מי מהחברים מצטלם ומה תפקידו של כל אחד מהמשתתפים. 

האצילו סמכויות וחלקו תפקידים בצורה ברורה ושווה אחרת שום דבר לא יתבצע וחבל. היפגשו פגישת סיעור מוחות והעלו רעיונות- חשוב להקשיב לכולם ולהכניס את הצד של כל אחד ואחת מהחברים שרואה את בעל או בעלת השמחה באופן אחר ומכיר אותו או אותה אחרת מכולם. אז יש רעיון ויש תפקידים-( חשוב לשמור על אלמנט ההפתעה!) חשבו מראש על הקונספט ועל העריכה בכדי שיהיה מגניב ופופולארי ברשת אבל זכרו שהמטרה העיקרית בסרטון ליום הולדת זה שהוא אמור להפתיע ולרגש את מי שחוגג יום הולדת.

ועכשיו מצלמים!

גם אם תכננתם מראש אין כמו דברים אקראיים ובעיקר צחוקים ופספוסים שקורים במהלך הצילומים- אל תתעצבנו ואל תצלמו שוב ושוב ושוב- להיפך, 

הכניסו פנימה את הפספוסים כי הם הכי אמיתיים ובינינו- הכי מצחיקים. 

צלמו כמה אופציות כך שתוכלו לערוך את הכל ולהחליט מה נכנס ומה לא- המטרה היא לא להביך אף אחד ולכן חשוב שכולם ביחד יסכימו על הגרסה הסופית לפני שאתם מעלים את הסרטון לרשת. ועכשיו העלו את הסרטון ליום הולדת לרשת. 

לאחר מכן שבו עם אותו חבר או חברה שחוגגים ועשו את עצמיכם גולשים ברשת וצופים בסרטונים, וודאו שהוא צופה אתכם ואז הציגו לו את הסרטון ליום הולדת שהפקתם עבורו.
 נכון שהלייקים והצפיות חשובות בסרטונים ברשת אבל התגובה של מי שחוגג ועבורו הפקתם את הסרטון ליום הולדת היא הכי חשובה!