מבצע - הפקת פלייבק לקאבר ב 150 ש"ח בלבד!

הפקת פלייבקים זה רק גוזלן מיקס

אתם מארגנים אירוע או חגיגה ואחת האטרקציות שהחלטתם עליה היא שירה- כלומר- בחירת שיר שכולם מכירים או שקשור בצורה כלשהי לבעל/ת השמחה על מנת לשיר להם אותו באירוע ולשמח אותם.

בין כל ארגוני האירוע עכשיו צריך לבחור שיר ומילים.

לצורך כך אתם צריכים להתארגן מראש על הפקת פלייבק, ואם מדובר ביותר משיר אחד – אז הפקת פלייבקים,

ולא – זה ממש לא רק הקלטת הקול שלכם על מנגינה של שיר קיים.

יש הרבה עבודה מעבר! אבל נתחיל מההתחלה…

פלייבק להורדה
פלייבק להורדה

מה זה פלייבק ולמה צריך אותו?

פלייבק הוא בעצם המנגינה של השיר שנבחר ללא השירה, כלומר- הליווי המוזיקלי המלא אבל ללא הקול של מי ששר.

הפקת פלייבקים נדרשת ממספר סיבות- בהקלטת שיר לבת מצווה, שיר לחתונה, בהקלטת שיר במתנה או הקלטת שיר יום הולדת. 

גם בהפקות מוזיקליות לרדיו ולטלוויזיה לעתים יש צורך בהפקת פלייבקים של שירים כאלה ואחרים. 

ממש כמוכם, הרבה אנשים מגיעים להקלטת שיר באולפן לצורך הקלטת שיר במתנה או הקלטת שיר ליום הולדת בהפתעה ולצורך כך מעוניינים לשיר בעצמם את השיר או לכתוב ולשיר מילים אחרות לשיר שהם אוהבים. 

במקרה כזה צריך פלייבק.

איך הפקת פלייבקים מתבצעת?

השלב הראשון בהקלטת שיר באולפן הוא לבחור את הפלייבק הרצוי ולהחליט, האם אנחנו מעוניינים פלייבק קיים או להפיק פלייבק במיוחד עבורנו, בסולם שלנו ולפי טעמנו האישי? 

במידה ובחרנו בהורדת פלייבק מהאינטרנט, יש לקחת בחשבון כמה דברים:

 1) זכויות יוצרים – כאשר אנו מורידים פלייבק מהאינטרנט, איננו מוגנים מבחינת זכויות יוצרים, ההפקה שייכת למישהו שעבד עליה ממש קשה ואף השקיע מזמנו וכספו ולכן אנו חשופים לתביעה ואף לא נוכל להעלות אותה ליוטיוב. 

2) סולם – סולם לשיר הוא בדיוק כמו מידה לבגד, כל אחד מאיתנו מגיע לסולם שונה ולכן, יכול להיות מאוד שכאשר נוריד את הפלייבק מהאינטרנט, הוא לא יהיה נוח לשירה ולא יחמיא לנו. 

במידה ותחליטו שיפיקו עבורכם פלייבק, בעל האולפן ידע להתאים עבורכם את הסולם הנכון ואין צורך בידע קודם או ניסיון. 

3) טעם אישי – פלייבק שאנחנו מורידים מהאינטרנט אינו ניתן לשינוי, מה שהורדנו זה מה שנקבל, לעומת זאת, פלייבק שיכינו במיוחד עבורכם יוכל להיות לפי טעמכם האישי, זאת אומרת שאם לדוגמא יש שיר קצבי שממש אהבתם אך רציתם דווקא להפוך אותו לשיר שקט ואקוסטי, אנו נוכל בקלות לעזור לכם באולפנינו לבצע זאת ואף להיפך, שיר שקט מאוד נוכל להפוך לקצבי ומקפיץ!

 

תפקידו של המעבד המוזיקלי

 מי שיפיק לנו את הפלייבק, נקרא בשפה המקצועית "מעבד ומפיק מוזיקלי" ותפקידו היא לנתח את השיר מוזיקלית ולבדוק אילו כלי נגינה מרכיבים אותו ולכתוב את התפקידים של כל כלי נגינה. 

השלב השני בהקלטת שיר באולפן היא ניגון והקלטת השיר הנבחר מחדש – את הליווי המוזיקלי בלבד ללא השירה. 

קורה שהלקוח מעוניין לבצע הקלטת שיר באולפן כפי שהזכרנו לפני כן, ואין את הפלייבק המבוקש במאגר של אולפן ההקלטות בו הוא מבצע את הפקת הפלייבקים.

במקרה כזה – אולפן הקלטות מקצועי ידע לספק את השירות ולהפיק עבור הלקוח פלייבק לכל שיר שיבחר גם אם אינו מצוי במאגר בצורה מוזיקלית מקצועית ואיכותית. 

הפקת הפלייבק או הפקת הפלייבקים אינה כרוכה בהסרת קולם של הזמר או הזמרת מהמיקס המקורי, אלא דורשת שילוב של ידע מוזיקלי, תוכנות מחשב מיוחדות, והרבה סבלנות וכישרון שמאפשרים לבצע הפקות סאונד שכביכול נראות למאזין הסופי פשוטות וקלות אך בעצם צורכות הבנה, התמדה, כישרון ישע והרבה זמן עבודה.

כמה עולה להפיק פלייבק?

כיום כל אחד יכול להוריד כל פלייבק שהוא בוחר ישירות מהרשת אך ההמלצה היא אם מעוניינים בהפקת פלייבקים מקצועית שתשמע היטב ובהפקות סאונד איכותיות – כדאי להחליט על הפלייבק ולבחור אותו מתוך המאגר של אולפן הקלטות מקצועי בו מתכננים לבצע את הקלטת הקליפ. כך תוכלו להבטיח תוצאה מקצועית ואיכותית. 

העלות של הפקת הפלייבקים תלויה במורכבות של הפלייבק שרוצים להפיק וכמובן אם יש אותו במאגר או לא. 

רצוי לבדוק מראש, להתייעץ עם איש מקצוע באולפן הקלטות מקצועי ולאחר מכן לקבל הצעת מחיר רלוונטי להפקה.

כמה עולה להקליט שיר באולפן
מחיר הפקת פלייבק

דוגמאות להפקות שלנו