חגיגת בר מצווה בדרך אחרת לילדים שלא רוצים לחגוג

קודם כל, להירגע ולנשום עמוק.
 חשוב לזכור שהילד חוגג בר מצווה ולא אתם..
וגם אם התכוונתם להפיק אירוע מפואר ולהזמין את כל המי ומי, כאשר הילד לא רוצה בעצמו חגיגה גדולה ומרשימה, אין טעם בהפקה כזו וחבל על הטרחה.
אז מה בכל זאת עושים?
 הנה המלצותינו.. לגזור ולשמור..

הילד כבר בן 12 וחצי ואתם מתחילים לחשוב על חגיגת גיל 13.
 מתכננים, חושבים, בודקים, טורחים, מתייעצים, נפגשים עם אנשי מקצוע, בודקים אולם ותקליטן ואולפן הקלטות.. אבל רגע, האם חשבתם על הילד?

 האם הוא בכלל מעוניין בהפקה גדולה?

 האם החתן ישתף פעולה עם כל מה שתבקשו ותרצו לעשות?

אם לא, לא נורא ואין כל סיבה לדאגה.

 כן, חשוב לזכור את מי אנו אמורים לשמח. תנו לילד להיות מה שהוא באמת ולעשות את הדברים בדרכו. בכל זאת, זו החגיגה שלו.

להלן המלצותינו כיצד לצאת מהפלונטר שמאיים על שלוותכם לקראת חגיגות ה 13 של הילד:

 • לפני הכל, כמובן שבו לדבר עם הילד.
   חשוב לבדוק שאין לו בעיה נסתרת, אולי בבית הספר, אולי בעיה פיזית או חברתית. אם ישנה בעיה כזו צריך לאתר אותה ולפתור אותה לפני שניגשים בכלל לנושא.
  בעידן שלנו, כשרוב הזמן הילדים מול מסכים ובקושי מדברים, יש סכנה שהורים לא יידעו שלילדם יש בעיה קשה ולא יוכלו לסייע לו בכלל.


 • שבו לשיחה. שאלו במפורש: מה אתה רוצה? איך אתה רוצה לחגוג? אולי הילד לא רוצה בר מצווה באולם אך כן רוצה לחגוג במועדון עם חבריו.
  אולי הוא בכלל מבקש אירוע צנוע באולם קטן או בכלל בבית, בשעת צהריים.


 • אם הילד כלל לא רוצה לחגוג מסיבת בר מצווה, הסבירו לו שישנה גם עליה לתורה בבית כנסת וגם שבת חתן. ניתן לערוך אחת מהן בקטן ללא אורחים מבחוץ ובשניה להזמין את האורחים שתרצו, כמו חברים ומשפחה.


 • יתכן בכלל שהילד מעדיף לחסוך לכם את כספים כי הוא חולם על טיול גיבוש משפחתי לחו"ל, זו גם אופציה וכדאי שתחשבו האם המשפחה מבלה מספיק זמן איכות ביחד או שזה מה שחסר לילד.


 • אם הילד כבר הסכים לערוך אירוע אך אתם מתווכחים בלי סוף על התוכן, זה המקום להתפשר: האטרקציות באירוע יהיו בחירתו, המזכרות באירוע יהיו בחירה שלכם. הוא יחליט איזה שיר יקליט באולפן והאם יקרא דרשת בר מצווה ואתם תבחרו את עיצוב האולם.


 • בקיצור, המפתח לאירוע מוצלח ובכלל גידול נכון של ילדים, הוא שיחה פתוחה, הקשבה, הבנה הדדית, לבוא אחד לקראת השני, להסביר לילד מה חשוב ולזכור, שבר מצווה זה רק אירוע אחד מיני רבים שוודאי תשמחו לחגוג בחיי המשפחה שלכם. בהצלחה!