איך כותבים ברכה מקורית לבת מצווה

למרות שבת מצווה זו מסיבת יום הולדת של הילדה, מדובר גם באירוע משפחתי מרגש ולכן כולם אבל כולם רוצים לברך. האח הגדול, האחות הקטנה, ההורים, החברות, הסבתא… 

כולם רוצים לברך ברכה לבת מצווה. 

המברכים רבים ומדובר באירוע אחד ולכן החלטנו לעזור למברכים ברכה לבת מצווה בכמה טיפים חשובים שיעשו לכולם את החיים קלים יותר.

 איפה מתחילים?

 הרי כולם רוצים לברך את הילדה ואולי אפילו לה יש ברכה לבת מצווה שהיא רוצה להקריא בעצמה לעצמה אבל מול כולם? ואולי הסבתא כתבה שני עמודים וקוראת לאט….?

אולפן הקלטות באשדוד

מהיכן מתחילים?

בברכה לבת מצווה חשוב קודם כל לזכור שהילדה היא הכוכבת והיא המרכז ולכן להתרכז בה. 

חשוב גם לצמצם את כל מה שרוצים לברך וגם אם כתבתם לה עשרה דפים שלמים של ברכה לבת מצווה- תשאירו לה אותם לקריאה לאחר אירוע והקריאו באירוע רק את הדגשים החשובים. 

לפני שבכלל התחלתם לכתוב- לא לכולם יש כישרון כתיבה, לא כולם יודעים להוציא על הנייר את מה שעובר להם בראש והרבה לא יצליחו לכתוב בעצמם ברכה לבת מצווה שתהיה יפה, מקורית, ולא משעממת ובנאלית. 

אפשר ורצוי לחפש אתרים של ברכות בהם יש ברכות לכל מטרה כולל דוגמאות שונות של ברכה לבת מצווה. 

אפשר לראיין את האחים הצעירים שעוד לא יודעים לכתוב לב וקשה להם לדבר, לתמלל את הברכה שלהם ולהפוך לברכה מרגשת או אפילו לקרוא בצורה אותנטית ואמיתית.

 אם אתם לא רוצים ברכה לבת מצווה מהרשת או משהו מוכר- אתם יכולים לשבת ולכתוב את כל הדברים הטובים שאתם רואים בבת שלכם, את כל החוויות שעברתם בתמצית ואז להפוך לברכה אישית כשכמובן לא הכל צריך להקריא באירוע.

מי מברך ומתי?

החליטו מראש כמה אנשים מברכים ובדקו מי כתב ברכה לבת מצווה ורוצה לקחת חלק- בכדי שלא יהיה מי שייעלב חלילה. אם יש לה חברה שכתבה לה ברכה מרגשת וחברה ממקום אחר שכתבה גם היא ושתיהן רוצות לקרוא- חשוב לתת לשתיהן את הבמה.

חשוב שתחליטו מראש אם אתם מתכוונים להקציב זמן באירוע לקריאה והקראה של הברכות או שאתם מעוניינים להקליט מראש ברכה לבת מצווה.

 ישנה גם אפשרות שתקליטו ברכה לבת מצווה בנוסף למה שתקריאו- והיא תושמע כאשר הילדה תיכנס לאולם. הילדה עצמה יכולה להקליט ברכת בת מצווה עבור עצמה ולמשפחה שלה ושאותה ישמיעו בכניסה לבת מצווה.

הברכה יכולה להיות ברכה שקוראים, שיר לבת מצווה- כל דבר שאתם חושבים שישמח את הילדה וגם יהיה נעים לקהל לשמוע. אתם יכולים לשלב צילומים של הברכה הכתובה בבוק בת מצווה שיהווה חלק מקליפ שתקרינו במהלך האירוע.

נהוג בחלק מהאירועים להביא ספר מקושט ומהודר עם דפים ריקים או תמונות של כלת השמחה בו כל אחד מהאורחים יוכל לכתוב ברכה לבת מצווה אישית ומיוחדת ממנו והספר הופך לחלק מהאירוע וזיכרון מתוק ממנו מלא בברכות מרגשות.

לדוגמאות להפקות שלנו