איך לבחור אולפן הקלטות מקצועי מבלי לקרוע את הכיס

הקלטת שיר לבת מצווה

במידה ויש לכם ילדת בת מצווה שאתם מתכננים עבורה שיר לבת מצווה, או חברים שמתחתנים ואתם מעוניינים לבצע הקלטת קליפ במתנה לחברים לחתונה או ליום הולדת מיוחדת – סביר להניח שאתם מחפשים אולפן הקלטות מקצועי להקליט ולהפיק את הביצוע. 

סביר להניח גם שהדבר הראשון שעשיתם היה לשאול חברים ולבקש המלצות ממי שכבר ביצע הקלטת קליפ באולפן.

הפעולה השנייה שבטח עשיתם, אם החלטתם לחפש אולפן הקלטות מקצועי היא לרשום בחיפוש בגוגל  “אולפן הקלטות במרכז ” או “אולפן הקלטות בתל אביב”.

ואם הקלדתם במנוע החיפוש ‘אולפן הקלטות מקצועי’ בטוח שהופתעתם מכמות התוצאות שעלו ברשת.

אז איך יודעים איזה אולפן הקלטות מקצועי הוא באמת המקצועי ביותר? זה שמתאים לבצע עבורכם הקלטת קליפ באולפן כמו שאתם רוצים?

 

 

קבלו את רשימת השלבים בבדיקה ובחירה של אולפן הקלטות מקצועי:

 1. השלב הראשון – מה אתם רוצים להקליט?
  לפני שאתם ניגשים לאולפן הקלטות מקצועי חשוב שתדעו מה אתם בדיוק מחפשים ורוצים להקליט.
  האם אתם מעוניינים בהקלטה לצורך קריינות? בהקלטת קליפ ליום הולדת? בהפקות סאונד? אולי בהקלטת תופים באולפן?
  ברגע שתדעו בדיוק מה אתם צריכים תוכלו לחפש את האולפנים שמציעים זאת.
 2. השלב השני – למצוא את האולפן הנכון באזור הנכון. בשלב השני חשוב שתצמצמו את האזורים- אם כדאי להגיע לאולפן הקלטות בתל אביב , העיר בה מתרכזת רוב תעשיית המוזיקה או שאפשר להסתפק באולפן הקלטות במרכז שיכול להציע את אותו הדבר בדיוק ואולי במחירים טובים יותר. לאחר שהתמקדתם באזור אז אתם יכולים לצמצם את הרשימה למספר אולפני הקלטות שיש להחליט ביניהם.
 3. השלב השלישי – בדיקת תקציב. השלב השלישי ואחד החשובים ביותר בבחירת אולפן הקלטות מקצועי הוא השוואת מחירים.
  עליכם לבדוק ולשאול כל אולפן הקלטות מקצועי מה הם מציעים בדיוק.
  אם לדוגמא אתם מעוניינים בהקלטת קליפ במתנה – מה כוללת ההקלטה? איך מתבצעת הקלטת הקליפ באולפן? כמה זמן אורכת ההקלטה? האם יש צורך בהפקת פלייבקים בנוסף? האם ישנה תוספת מחיר על תוספת זמן הקלטה?
   אם מצאתם ברשת את אולפן ההקלטות, סביר להניח שגם יש באתר רשימה של מה מציע אולפן ההקלטות – תעברו עליה ולאחר מכן תוכלו להשוות אותה עם רשימה של אולפן הקלטות אחר בכדי להבין ולקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר.

הקלטת שיר ב-147 ש"ח

רגע לפני שמגיעים לאולפן הקלטות מקצועי חשוב להיות מוכנים – להחליט איזה שיר שרים, מי שר, להתאמן על המילים לפני ההקלטה ולהגיע כמה שיותר מוכנים להקלטת קליפ באולפן.

חשוב לשאול את כל השאלות לפני כמו – כמה זמן אורכת הקלטת קליפ באולפן, כמה אנשים יכולים לבצע הקלטת קליפ באולפן, אם מדובר בצילומי קליפ לבת מצווה לדוגמה חשוב שתדעו איך להתלבש, אם יש תוספת מחיר ואם צריך להביא אתכם אביזרים נוספים. בהצלחה!