הפחתת לחצים לפני אירוע בר המצווה

הורים רבים מכירים את ההרגשה: הילד בקרוב יחגוג בר מצווה, ההכנות מרובות, ההוצאות מרובות, ההחלטות רבות ולא תמיד מסכימים שני בני הזוג על אותם העניינים וכל זה עלול להכניס את הבית לסיר לחץ רב ומיותר, שיגרום להם לעשות טעויות רבות בדרך לאירוע במקום ליהנות ממנו
  אז מה עושים? קבלו עשר דרכים מדהימות להפחתת הלחץ..
ושיהיה במזל!

חתן בר מצווה בלחץ
חתן בר מצווה בלחץ

עשר טיפים להפחתת לחץ בזמן אירוע בר המצווה

1.תכנון מראש– כן, כמה פשוט ככה פועל. ככל שתתכננו דברים מראש, כך תפחיתו לחצים והתנגדויות של לאחר מכן. החליטו מראש על כל הדברים שאמורים להוות מסגרת לאירוע- אולם, תקליטן, סגנון, הקלטות שיר וקליפ באולפן מקצועי, השקעת תקציב ומחירים סביב האירוע ועוד.

 1. חלקו משימות– הוא אחראי על התקליטן, את על התפריט או להפך, הילד ממונה על האטרקציות לאירוע והסבתא על המזכרות.
  בסופו של דבר תעשו בדיקה לגבי כל הדברים, אך לפחות לא תתערבו אחד במשימות של השני.
 2. שבו עם עצמכם והחליטו שמה שלא יהיה– אתם מרוצים. זוהי חגיגת בר המצווה של בנכם, עמלתם 13 שנים לגדל אותו, מגיע לכם ליהנות.
 3. קחו פסק זמן– בתקופת ההכנות לבר המצווה זה לא הזמן להוצאות מיותרות, ותרו על דברים שאינם קשורים שמחירם גבוה, אל תעשו שינויים גדולים בעבודה או בבית. התרכזו במשימה.
 4. הבינו מראש שאין מושלם– תמיד יהיו פשלות קטנות, מישהו חלילה יחלה או שהעיצוב לא יהיה תואם במאה אחוז. אז מה? האנשים שאוהבים אתכם הגיעו לחגוג בר מצווה, תנו להם חיוך ותזרמו.
 5. עשו מדיטציות– כן, שבו מול הים או סתם ככה בבית עם מוזיקה מרגיעה והיפכו לרגועים יותר. זה מועיל בהכנות לבר מצווה וילווה אתכם כל החיים.
 6. בקשו עזרה– אולי שכחתם אך אתם לא סופרמן וזה בסדר גמור לבקש עזרה. שהסבתא תלווה את הילד להקליט שיר באולפן והדודה תברר מחירים של מזכרות לאירועים. בסופו של דבר אתם המפיקים הגדולים והאושר של הילד הוא לגמרי שלכם.
 7. ותרו לעצמכם– נכון שחלמתם לרזות עשרה קילו לקראת בר המצווה, אבל זה לא קרה ומרוב מתח אכלתם את כל השוקולד בבית. אז מה? מה יותר חשוב? האם תעדיפו להיות מדופרסים בגלל המראה או דווקא מאושרים שיש לכם סיבה טובה לזלול? תחגגו בחיוך, תשמחו, תרקדו. הדיאטה תחכה לכם כל החיים. הבטחה.
 8. קיבעו יעדים עתידיים– חגיגת הבר מצווה הינה היעד הקרוב והנפלא שלכם אך אם תקבעו יעד שלאחריו תגלו שהחיים הם חגיגה בלתי נגמרת.
 9. חיוך זה הכל מחקר מפורסם מספר על קבוצת נבחנים שניתן להם מקל והם התבקשו להניח אותו בין השיניים יומיים שלמים. לאחר מכן הביטו עליהם וגילו שהם פשוט למדו לחייך. אז חייכו, כי לא צריך סיבות יותר טובות כדי לשמוח עם הילדים שלכם בחגיגת בר מצווה מהממת.

לסיכום – לחץ לפני אירוע הוא דבר טבעי ונפוץ, אך חשוב למנף את כל הלחץ למקומות טובים וחיוביים – השקיעו את כל האנרגיות בהפקת אירוע בר מצווה איכותי ומושלם